Servis

Modul Servis řeší od začátku do konce celý proces záručního a pozáručního servisního řízení, od příjmu, popisu závady, způsobu doručení do servisu, požadavků zákazníka na řešení, kompletnost zařízení a záznam dalších informací obvyklých při příjmu věci do opravy. Dále sleduje průběh opravy přes operaci s náhradními díly, práci a čas techniků, revizí dle norem až po finální vyúčtování nákladů na opravu a generování a tisk předávacích protokolů, faktur a skladových dokladů. 
Systém může pracovat i s takzvanými IRIS (International Repair Information System) kódy, jejichž použití je často využíváno v oblasti servisu elektronického zboží (více o IRIS http://www.iriscode.org).


Zakázkový servisní list (obrázek kliknutím zvětšíte):

Zakázkový servisní list se vyplňuje při příjmu zboží do servisu. Lze jej vypsat na fyzickou nebo právnickou osobu (volba zaškrtávátko Osoba). V případě, že zákazník reklamoval zboží v místě nákupu, je nutno vyplnit též údaj Prodejna. Dále postupujeme zapsáním informací o reklamovaném zboží, termínech dodání, předpokládané ceně, příslušenství dodaného společně s předmětem reklamace a další. 
Při vyplnění výrobního čísla program provede kontrolu na existenci stejného čísla v předchozích zakázkových listech a o případné opakované reklamaci informuje ihned přijímací obsluhu. 
Pro podrobný popis závady je pak k dispozici samostatná stejnojmenná záložka.

Po uložení vyplněného zakázkového servisního listu je automaticky vytištěn předávací protokol nebo odeslán na elektronickou adresu zákazníka. Toto chování aplikace lze přednastavit v číselníku Způsob dodání. 

Na pozadí celého procesu servisní zakázky vzniká průběžně přehled odpracovaných hodin a náhradních dílů. Již při založení servisní zakázky například automaticky vznikne první záznam v detailu zakázkového listu označený typem kroku "Příjem" a naceněn dle definice ceny kroků u skupiny zboží. 

Ihned po uzavření servisní zakázky je k dispozici přesný podklad pro fakturaci, který je řízen typem zakázky (záruční-náklady hradí výrobce, pozáruční-náklady hradí zákazník).Comments